tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Żylaki a drenaż limfatyczny – przeciwwskazania i zalecenia

Drenaże BOA NormaTec czy Recovery Air są urządzeniami do kompresji sekwencyjnej, która jest często używana do poprawy krążenia i przyspieszenia regeneracji mięśni. W przypadku żylaków, decyzja o użyciu takiego urządzenia powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Żylaki są wynikiem niewłaściwego działania zastawek żylnych, co prowadzi do zastojów krwi i poszerzenia żył. W niektórych przypadkach terapia kompresyjna sprzętem Normatec czy RecoveryAir może być zalecana jako część leczenia żylaków, a na pewno jest przede wszystkim jedną z lepszych metod profilaktyki żylaków. Natomiast należy pamiętać, że w innych przypadkach, szczególnie gdy żylaki są zaawansowane lub powodują poważne objawy, może to być przeciwwskazane.

Czy żylaki są przeciwwskazaniem do używania drenażu typu Normatec czy RecoveryAirWszystko zależy od indywidualnej sytuacji użytkownika, zawodnika, czy pacjenta. Dlatego ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą zdrowia przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego rodzaju terapii lub leczenia.

Drenaże do profilaktyki żylaków Therabody RecoveryAir

Drenaż limfatyczny / Presoterapia na zapobieganie żylakom Normatec

Normatec 3 to obecnie najnowsza generacja drenaży od producenta Hyperice. W generacji 3. nie ma podziału na linię PRO i Standard. Jest jedno bazowe urządzenie pompujące. Normatec 3 zastępuje Normatec 2 Pulse i Normatec 2 Pulse PRO

Inne urządzenia przydatne w profilaktyce i leczeniu żylaków

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]