tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Z pewnością większa część z Was słyszała o elektrostymulacji, ale być może nie wszyscy wiedzą, jak działa. Oczywiście to świetne rozwiązanie na podkręceniae intensywności treningów czy regenerację po ćwiczeniach. Postanowiliśmy jednak sprawdzić dokładnie, jak działa elektrostymulacja. Zachęcamy do lektury!

Elektrostymulacja urządzeniami Compex obejmuje przede wszystkim stymulację włókien nerwowych za pomocą impulsów elektrycznych, które są przekazywane przez elektrody. Oczywiście warto w tym momencie podkreślić, że urządzenia szwajcarskiego producenta wytwarzają impulsy wysokiej jakości, dlatego są bezpieczne.

Jak działa elektrostymulacja?

Przede wszystkim elektrostymulacja dotyczy stymulacji nerwów ruchowych (EMS). W tym momencie warto powiedzieć, że dobrowolna aktywność fizyczna wpływa na mózg, który wysyła napięcie do mięśni, po czym komenda jest przekazywana do włókien nerwowych. Sygnał w końcowej fazie trafia do włókien mięśniowych, które ulegają skurczeniu.

jak działa elektrostymulacja
fot. Compex

Elektrostymulacja działa w identyczny sposób, aczkolwiek impuls wysyłany jest przez urządzenie, a nie przez mózg. Stymulator po przeskanowaniu mięśni wysyła im impuls elektryczny powodujący reakcję – skurcz. Tym samym mięsień nie jest w stanie rozróżnić, czy impuls przyszedł z mózgu, czy z urządzenia Compex.

Oczywiście warto wspomnieć, że elektrostymulatory Compex mają możliwość ustawienia programów, co jest związane z różnymi rodzajami włókien mięśniowych, które można podzielić w zależności od prędkości kurczenia – wolne, średnie oraz szybkie. Na przykładzie najlepiej porównać sprintera i maratończyka. W przypadku pierwszego, mięśnie będą kurczyć się znacznie szybciej. Wszystko uzależnione jest od ludzkiej fizjologii.

Zadaniem urządzeń Compex jest również stymulacja nerwów czuciowych. To oznacza, że wysyłane impulsy potrafią pobudzić również włókna czuciowe, aby osiągnąć efekty znieczulające lub zmniejszające dolegliwości bólowe. Tym samym elektrostymulatory Compex pozwalają użytkownikowi na blokowanie przekazywania bólu do układu nerwowego. Wytwarzane są endorfiny, zmniejszające ból. To spora zaleta urządzenia, które wykorzystywane jest do leczenia ostrego lub przewlekłego bólu miejscowego.

Poszukujesz profesjonalnych elektrostymulatorów marki Compex? Oczywiście znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Sprawdź koniecznie już teraz!

źródło: własne

[FM_form id="1"]