tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Jak schudnąć z brzucha? Czy elektrostymulacja może pomóc?

Wiele kobiet za największy problem związany z wyglądem uważa zbędną tkankę tłuszczową, która gromadzi się najczęściej na brzuchu oraz na udach. W związku z tym panie zastanawiają się jak mogą zapobiegać lub odwrócić ten proces. Najlepiej zapobiegać, ale jeżeli problem już się pojawił i teraz trzeba schudnąć z brzucha, to najlepszymi metodami, które warto połączyć jest dieta i aktywność fizyczna.

Tkanka tłuszczowa gromadząca się w poszczególnych partiach ciała to nie łatwy do pokonania problem. Warto więc pomyśleć wcześniej i zadbać o siebie i swój wygląd zapobiegając odkładaniu się zbędnych kilogramów na brzuchu i udach.

Najłatwiejszy sposób to aktywność fizyczna w postaci co najmniej codziennych spacerów, dzięki którym w godzinę jesteśmy w stanie spalić nadwyżki kaloryczne. Dla fanek większej aktywności fizycznej warto zastosować plan treningowy z zakresu treningu obwodowego, HIIT, treningu cardio, siłowni lub brać udział w regularnych zajęciach grupowych. W tym przypadku warto wspomnieć, że na przykład bieganie nie zawsze będzie odpowiednim wyborem aby schudnąć z brzucha.

Drugim filarem pozbycia się tkanki tłuszczowej z brzucha będzie stosowanie zbilansowanej diety. Co to oznacza? Nic innego niż utrzymanie takiego bilansu kalorycznego, żeby w danym tygodniu był choćby na lekkim minusie. Oznacza to że ilość spożywanych kalorii musi być mniejsza od ich tygodniowego zużycia. Dlaczego tygodniowego? Dlatego, że przy zachowaniu tej samej ilości spożywanych kalorii możemy mieć zróżnicowaną aktywność fizyczną, wobec czego w niektóre dni będziemy na ujemnym bilansie, a w niektóre na lekko dodatnim, ale najważniejsze żeby w bilansie tygodniowym być na lekkim minusie. Utrzymanie takiego postępowania nawet w dłuższej perspektywie czasu pomoże pozbyć się oponki z brzucha, a co najważniejsze nie pozwoli się jej pojawić. Przy odrobinie wytrwałości takie postępowanie powinno wystarczyć. Czy możemy jednak jakoś przyśpieszyć redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu?

Jak szybciej schudnąć z brzucha?

Kontrolowana utrata wagi jest nieszkodliwa dla zdrowia. Trzeba mieć jednak świadomość, że agresywna redukcja tkanki tłuszczowej może nie być dla organizmu obojętna. Pomijając częsty efekt jojo, który pojawia się przy intensywnym ograniczeniu spożycia pokarmów, a następnie pofolgowaniu sobie po zakończonym okresie redukcji należy wziąć pod uwagę, że bardzo szybka redukcja tkanki zaburza równowagę w organizmie. Może wywołać problemy hormonalne oraz problemy estetyczne gdy nasza skóra nie nadąża za redukcją i zostają nam fałdy skóry, z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić.

Podstawą powinien być umiar w działaniu, ale to nie oznacza, że w granicach rozsądku nie możemy sobie pomóc aby szybciej schudnąć z brzucha. Kluczem do przyśpieszenia efektu redukcji może być zastosowanie elektrostymulacji. Elektrostymulatory zadziałają na kilku płaszczyznach:

 • Przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej

Dzięki zastosowaniu programów fitness poniższego typu oddziałujemy bezpośrednio nie tylko na mięśnie, ale też na tkankę tłuszczową:
GET A 6 PACK – SZEŚCIOPAK – budowanie i wzmacnianie mięśni brzucha; ujędrnianie
TONE YOUR THIGHS – KSZTAŁTOWANIE MIĘŚNI UD – odbudowanie jędrności ud, czy programów treningowych typu:
CROSS-TRAINING – TRENING MIESZANY – ćwiczenie różnych trybów pracy mięśni w różnych sekwencjach

 • Poprawa jędrności mięśni i poprawa krążenia oraz utlenienia mięśni

Jeżeli jesteśmy aktywni fizycznie stosowanie elektrostymulatorów pozwoli na poprawę definicji mięśni, oraz na dodatkową poprawę krążenia i natlenienia tkanek mięśniowych. Osiągnąć to można dzięki dedykowanym programom regeneracyjnym, masażowym oraz fizjoterapeutycznym. Czyli działamy dodatkowo poza treningowo w dni nietreningowe wykonując masaże i sesje relaksacyjne oraz w dni treningowe stosując regenerację potreningową. Zastosowanie elektrostymulacji w takim aspekcie nie wyklucza używania ich do wsparcia treningu czy do zastąpienia jednostki treningowej sesją elektrostymulacji.

 • Trening z elektrostymulatorami aktywny i pasywny

Najwyższym stopniem „wtajemniczenia” będzie użycie elektrostymulatorów do dodatkowych treningów na wybrane partie ciała nad jakimi chcemy pracować (np brzuch czy uda albo pośladki) lub wykonywania zaawansowanych treningów funkcjonalnych. Można też podczas treningów aktywnie używać elektrostymulatora jako dodatkowy bodziec do zaangażowania większej ilości włókien mięśniowych wsparcia programu treningowego. Więcej można przeczytać na ten temat tutaj: https://elektrostymulatory.net/trening-funkcjonalny-wod/

Podsumowując zastosowanie elektrostymulatorów żeby szybciej schudnąć z brzucha jest zasadne zarówno w aspekcie bezpośredniego wpływu sesji stymulacji mięśni jak i w aspekcie wsparcia aktywności fizycznej przez elektrostymulację. Najlepsze efekty da połączenie wszystkich metod.

Najważniejszy aspekt to regularność i zaangażowanie, które odgrywają bardzo ważną rolę. Będzie dobrze jeżeli znajdziecie w tygodniu czas na minimum 2 treningi, a 3 lub 4 będą ilością idealną. Warto pamiętać aby oprócz treningów możliwie często spacerować lub zużywać kalorie na przykład chodząc po schodach zamiast jeździć windą.

Elektrostymulatory mięśni Compex przyśpieszą chudnięcie z brzucha

Skoro można przeprowadzić skuteczny trening szybciej i efektywniej wykorzystując wsparcie elektrostymulatorów, to trzeba też wiedzieć jaki sprzęt wybrać. Liderem w elektrostymulacji dla potrzeb aktywności fizycznej, redukcji tkanki tłuszczowej oraz rehabilitacji jest Compex. Elektrostymulatory Compex pozwalają na szeroką możliwość stosowania elektroterapii od treningów EMS, przez odchudzanie po sesje likwidujące dolegliwości bólowe.

Trening EMS jest obecnie jednym z trendów wśród różnorodnych rodzajów treningów i aktywności. Co więcej trening EMS z elektrostymulatorem bezprzewodowym Compex czy masaż wyszczuplający można przeprowadzić, wykonując inną czynność, choćby czytając książkę lub relaksując się po ciężkim dniu w pracy.

Urządzenie jakim jest elektrostymulator mięśni Compex, może spełnić kilka ról i pomóc każdej kobiecie schudnąć z brzucha. Bez względu czy wykonując przysiady zastosujemy wsparcie treningu EMS, czy leżąc lub siedząc zastosujemy program tonujący mięśnie brzucha, czy program wyszczuplający, czy nawet podczas przygotowywania posiłku lub będąc w pracy zastosujemy program wzmacniający ABS, skutecznie będziemy działać na wzmocnienie, lepsze utlenienie, ukrwienie mięśni, a także na redukcję tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Elektrostymulatory Compex z programami wspomagającymi procesy redukcji tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha

Polecane programy elektrostymulatorów compex w procesie chudnięcia ud
Kategoria Fitness
 • TONE YOUR THIGHS – KSZTAŁTOWANIE MIĘŚNI UD – odbudowanie jędrności ud
 • SHAPE YOUR BUTTOCKS – KSZTAŁTOWANIE POŚLADKÓW – ujędrnianie i tonowanie pośladków
 • FIRM YOUR STOMACH – odzyskiwanie talii
Kategoria Masaż
 • RELAXING MASSAGE – MASAŻ RELAKSACYJNY – odprężenie, efekt relaksu
 • REVIVING MASSAGE – MASAŻ PRZYWRACAJĄCY – wyeliminowanie uczucia zmęczenia
Kategoria Łagodzenie Dolegliwości
 • REDUCE MUSCLE TENSION – ZMNIEJSZENIE NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO – zmniejszenie napięcia mięśni
 • HEAVY LEGS – CIĘŻKIE NOGI – wyeliminowanie uczucia ociężałych nóg
 • CRAMP PREVENTION – ZAPOBIEGANIE SKURCZOM MIĘŚNIOWYM

kliknij – Pełne zestawienie programów elektrostymulatorów Compex

Elektrostymulatory Compex z programami pomagającymi schudnąć z brzucha seria FITNESS

Elektrostymulatory Compex dla kobiet aktywnych i wymagających więcej od sprzętu

Jak schudnąć z brzucha
7 ocen, średnia ocen: 4.7

Sprawdź powiązane informacje

Podziel się z innymi
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Newsletter

FreshMail.pl