tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Czy trening oddechowy może pomóc?

Trening oddechowy staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród osób borykających się z problemami oddechowymi, ale stał się istotną częścią treningu wśród sportowców dyscyplin wytrzymałościowych i wydolnościowych. Kilka ośrodków medycznych i sportowych w Polsce  oraz niektóre uczelnie AWF pracują na co dzień z trenażerami oddechowymi PowerBreathe.

Podział trenażerów oddechowych

Trenażery oddechowe możemy podzielić wg dwóch kryteriów. Mamy mechaniczne trenażery treningu oddychania oraz trenażery oddechowe elektroniczne. Drugi podział w sprzęcie do treningu oddychania to przeznaczenie urządzeń. I tutaj dzielimy urządzenia na  Medyczne trenażery oddechu oraz sportowe trenażery oddechu.

Trenażery Medyczne do treningu oddychania mają więcej opcji przydatnych w diagnostyce, m.in. test MIP (standardowy test kliniczny do pomiaru maksymalnego ciśnienia w klatce piersiowej). Trenażery medyczne są też zalecane w pracy z pacjentami. Trenażery oddechowe przewidziane na rynek konsumencki działają na tej samej zasadzie, także potrafią wykonywać testy diagnostyczne – m.in. S-Index, który jest alternatywą dla MIP. Test S-Index został opracowany przez zespół Powerbreathe z Wielkiej Brytanii

Przeciwwskazania do stosowania trenażerów oddechowych PowerBreathe

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania POWERbreathe lub gdy cierpi się z powodu jakiegokolwiek schorzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Trening mięśni wdechowych, taki jak z POWERbreathe, nie jest zalecany pacjentom z przebytą odmą samoistną (płuco zapadnięte
z powodu przebytego urazu, np. złamania żebra), ponieważ może on spowodować ponowne wystąpienie dolegliwości. POWERbreathe może być stosowany w przypadku pacjentów, którzy przeszli urazową odmę opłucnową i/lub złamanie żebra, dopiero gdy całkowicie wrócą do zdrowia.

Trening mięśni wdechowych nie jest odpowiedni dla pacjentów z astmą z obniżonym postrzeganiem objawów i tych, którzy cierpią na częste ostre nasilenie objawów choroby.

Trening mięśni wdechowych nie jest odpowiedni dla pacjentów, którzy niedawno przeszli pęknięcie błony bębenkowej.

Osoby poniżej 16. roku życia powinny stosować POWERbreathe pod opieką dorosłych.

trenazery oddechowe powerbreathe
powerbreathe k5 - trenazer oddechowy
Trening oddechowy – Czy trenażery oddechowe mogą pomóc?
7 ocen, średnia ocen: 4.7
Podziel się z innymi
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
    1
    Share

Newsletter

FreshMail.pl