tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Na czym polega elektrostymulacja mięśni? Jeżeli już tutaj trafiłeś, to na pewno chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie. Postanowiliśmy szerzej zająć się tematem. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Na początek warto zaznaczyć, że elektrostymulacja obejmuje stymulację włókien nerwowych, dzięki wytwarzanym impulsom elektrycznym, które są przekazywane za pomocą zamontowanych elektrod. Oczywiście wspominane impulsy są wysokiej jakości, dlatego nie musisz martwić się absolutnie o swoje bezpieczeństwo. Z kolei elektrostymulację należy podzielić na dwie podstawowe funkcje.

Pierwszą z nich jest stymulacja reakcji mięśnia, zwana elektryczną stymulacją mięśnia. – W przypadku dobrowolnej aktywności, mózg wysyła do mięśni napięcia, a następnie komenda ta jest przekazywana do włókien nerwowych w formie sygnału elektrycznego. Następnie sygnał jest wysyłany do włókien mięśniowych, które się kurczą. Zasada elektrostymulacji odtwarza dokładnie proces dobrowolnej kontrakcji – możemy przeczytać w instrukcji obsługi urządzenia.

na czym polega elektrostymulacja mięśni
fot. Compex

Tak więc zadaniem stymulatora jest przesłanie impulsu elektrycznego do włókien nerwowych, które wywołują podstawową reakcję mechaniczną – skurcz. To identyczna reakcja jak w przypadku reakcji kontrolowanej przez mózg – mięśnie nie są w stanie rozróżnić czy impulsy wysłane zostały przez mózg czy przez stymulator Compex. Oczywiście sam możesz zadecydować o liczbie impulsów na sekundę, czasie trwania skurczy czy odpoczynku. Wszystko uzależnione jest głównie od wybranego przez Ciebie programu.

Tymczasem drugą funkcją elektrostymulatorów Compex jest stymulacja nerwów czuciowych. Tym razem mówimy tutaj o impulsach elektrycznych mających właściwości znieczulające lub zmniejszające dolegliwości bólowe. Dzięki stymulacji nerwów czuciowych będziesz w stanie zablokować przekazywanie bólu do układu nerwowego. Polega to przede wszystkim na wydzielaniu endorfin. Elektrostymulacja jest bardzo często wykorzystywana do leczenie ostrego i przewlekłego bólu miejscowego. Oczywiście warto w tym momencie podkreślić fakt, że nie należy korzystać z programu eliminacji bólu przez dłuższy okres bez zasięgnięcia porady lekarza.

źródło: własne

5/5 - (1 vote)
[FM_form id="1"]