tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
Na rynku pojawia się coraz więcej różnych wersji pistoletów do masażu. Zdaje się jednak, że najpopularniejsze są aktualnie małe wersje masażerów, których pojawia się coraz więcej. Chcielibyśmy porównać trzy modele masażerów od topowych producentów pod względem siły działania, designu, wygody w użyciu oraz zastosowania. Do naszych testów wybraliśmy masażer Theragun MINI od Therabody, mini pistolet do masażu Hypervolt GO od Hyperice oraz najnowszy masażer od marki Compex – FIXX MINI. Wszystkie te firmy cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku urządzeń sportowych, a ich sprzęty są doceniane przez profesjonalnych sportowców oraz fizjoterapeutów.
porownanie-mini-masazerow-miesni-porownanie-hypervolt-theragun-compex

 

 

Jakie są zalety małych masażerów mięśni?

Przede wszystkim ich rozmiar zapewnia dużo większą mobilność, ponieważ są zgrabne i mieszczą się nawet do damskiej torebki i nie ma żadnego problemu z ich przechowywaniem w domu, czy w gabinecie. Mają mniejszą moc niż duże masażery, co jednak jest zarówno ich wadą, jeżeli ktoś szuka masażera o dużej sile oddziaływania, jak i zaletą, gdy chcemy aby pistolet do masażu był delikatniejszy, choć nadal tak samo skuteczny. Na pewno dużą zaletą małych pistoletów do masażu jest to, że mają dużo mniejszy wpływ na ręce, przekazują mniejsza ilość wibracji, co sprawia, że korzystanie  z nich jest wygodniejsze i mniej obciążające dla rąk, co bardzo mocno doceniać będą fizjoterapuci i trenerzy wykonujący masaże na pacjentach i zawodnikach

 

 

THERAGUN MINI

to mały pistolet do masażu od marki Therabody, która wcześniej podbiła rynek takimi masażerami jak Theragun Elite lub najnowszy Theargun PRO. MINI to pierwszy i jak dotąd jedyny mini masażer od tej marki. To co go wyróżnia, to z pewnością design oraz kolorystyka, ponieważ jest bardzo estetycznie zaprojektowany i występuje w kilku kolorach. Dodatkowo jest bardzo poręczny i wygodny w użyciu, posiada pokrowiec, w którym można go bezpiecznie transportować, a jego rozmiar i obły kształt sprawiają, że nadaje się idealnie do torebki, więc możesz mieć swój masażer Theragun MINI zawsze przy sobie, nie tylko w domu, czy na siłowni, bez problemu zabierzesz go również na wycieczkę czy na wakacje.

maly-masazer-theragun-theragun-mini-do-masazu-miesni
hypervolt-go-topowy-mini-masazer-miesni-do-terapii-i-regeneracji

 

 

HYPERVOLT GO

Hypervolt GO to zdecydowanie najwygodniejszy w użyciu masażer z całego zestawienia. Jest bardzo poręczny i ma świetnie dobraną moc, która zaczyna się od bardzo niskiego, jak na masażery, poziomu, co sprawia, że pistolet ten docenią szczególnie fizjoterapeuci, którzy potrzebują urządzeń do masażu o zdecydowanie mniejszej mocy wstępnej. Hypervolt GO będzie zatem bardzo uniwersalnym masażerem, znajdzie swoje miejsce zarówno w terapii i regeneracji mięśni, jak i w sporcie ponieważ przy wyższych obrotach dorównuje on mocą Theraganowi. W porównaniu do Theraguna MINI ma on jednak ciut mniej estetyczny wygląd, co jednak w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność urządzenia.Atutem Hypervolt GO z pewnością będzie fakt, że w zestawie posiada on od razu dwie końcówki do masażu – uniwersalną płaską oraz końcówkę w kształcie pocisku, która służy do punktowej pracy z mięśniami.

 

 

  COMPEX FIXX MINI

Compex FIXX MINI to mała wersja masażera od marki COMPEX, która jest wiodącym producentem profesjonalnych elektrostymulatorów do treningu, terapii i regeneracji. Ostatnio  Compex postanowił wypuścić również serię masażerów mięśni, w tym również masażer mini, do którego zaprojektowane zostało również dodatkowe ramię, dzięki któremu możemy cieszyć się automasażem. Ramię to pozwala dosięgnąć samodzielnie do dalszych miejsc ciała, dzięki niemu automasaż jest zdecydowanie przyjemniejszy. Masażer Compex FIXX MINI z dodatkowym uchwytem z pewnością będzie idealnym urządzeniem do biura, gdzie coraz częściej inwestuje się w rozwiązania, które wpływać będą na komfort pracy, a nie ukrywajmy, że zbyt napięte mięśnie to nieodłączny element pracy przy biurku przed komputerem.

maly-masazer-miesni-compex-fixx-mini

KTÓRY MINI MASAŻER JEST NAJLEPSZY?

Wszystkie trzy masażery są wykonane na najwyższym poziomie, jak można się było spodziewać patrząc na inne produkty tych producentów. Zarówno Theragun MINI, Hypervolt GO, jak i Compex FIXX MINI to urządzenia, które zdecydowanie sprawdzą się u każdego, kto potrzebuje rozluźnienia mięśni i ich regeneracji. Zostały stworzone nie tylko dla profesjonalnych sportowców, trenerów, czy fiozjoterapeutów, dzięki swojej niskiej cenie i niewielkiemu rozmiarowi, będą idealne dla każdego do codziennego użytku w domu lub na siłowni. Każdy z nich jednak wyróżnia się czymś innym. 

Theragun MINI

Najzgrabniejszy ze wszystkich trzech masażerów,  posiada kilka wersji kolorystycznych, z pewnością więc trafi on w gusta osób, którym zależy również na wyglądzie. Posiada również bardzo wygodne etui do przechowywania i transportu. Dodatkowo jest to, mimo małych rozmiarów, bardzo mocny masażer, najmocniejszy ze wszystkich trzech porównywanych.

Compex FIXX MINI

Wyróżnia się zdecydowanie dodatkowym uchwytem, który sprawia, że automasaż z jego wykonaniem to czysta przyjemność. Będzie to masażer, który z pewnością świetnie sprawdzi się w masażu biurowym, ponieważ dzięki przedłużeniu w postaci ramienia, masaż górnego odcinka pleców jest zdecydowanie łatwiejszy i bardziej komfortowy, co doceni każdy pracujący wiele godzin dziennie przed ekranem przy biurku.

Hypervolt GO

Nie odbiega swoją mocą mocno od Theraguna MINI, jednak jest delikatniejszy i ma łagodniejszą siłę wstępną, co sprawia, że będzie to idealny masażer, jeżeli szukasz masażera do terapii i regeneracji mięśni, sprawdzi się świetnie w gabinecie fizjoterapeutycznym oraz jako masażer do codziennego użytku w domu, dla każdego.

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]