tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube
Branża sportowa jest bardzo dynamiczna i szybko się rozwija, jest również bardzo otwarta na nowoczesne rozwiązania w oparciu o technologię. Jednym z nich jest roller, który oprócz tego, że jest w kształcie wałka i ma odpowiednią fakturę pozwalającą na rozluźnienie mięśni, posiada również funkcję wibracji. Dzięki takiej funkcji nie tylko dogłębniej rozluźniamy problematyczne mięśnie, ale sprawimy, że bolesne i nieprzyjemne dotąd rolowanie, staje się dużo bardziej komfortowe. Na rynku pojawia się coraz więcej wibrujących rollerów mięśni, jednak dwa z nich zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy się zaopatrzyć w sprzęt do regeneracji. Mowa tu o Rollerze od Theragun – Theragun Wave oraz o wałku wibrującym od marki Compex – Compex ION. Założenia, co do funkcjonowania tych dwóch rollerów mięśni, były takie same – regeneracja i przygotowanie mięśni do wysiłku, jednak sprzęty te znacząco się różnią, a każdy z producentów zaprojektował wałek trochę  inaczej.

Czym jest rolowanie mięśni i jak powinniśmy się rolować, aby uzyskać najlepsze efekty? 

Rolowanie to automasaż mięśni, który polega na rozluźnianiu konkretnych partii mięśniowych za pomocą odpowiednio twardego wałka lub piłki. Poprzez ruchy na wałku połączone z naciskiem, jaki daje ciężar naszego ciała, rozluźniamy powięź i mięśnie powodując zwiększenie ukrwienia w danej części ciała. W taki sposób możemy przygotować nasze mięśnie do wysiłku, zregenerować je po treningu lub utrzymać je w odpowiedniej kondycji i elastyczności pomiędzy treningami lub w przerwie od ćwiczeń. Istnieje kilka opcji jeżeli chodzi o intensywność rolowania oraz łączenie go z treningiem, nie ulega jednak wątpliwości, że rolowanie mięśnie zapewnia im odpowiednią elstyczność i sprawia, że lepiej znoszą one wysiłek, dzięki czemu kolejne treningi są efektywniejsze, a rezultaty bardziej widoczne. Rolowanie można traktować jako osobny element treningu i wykonywać je w dni wolne od naszego stałego treningu, można też traktować je jako przygotowanie mięśni do wysiłku przed treningiem lub rozluźniać w ten sposób mięśnie po ćwiczeniach.

porowanie-najlepszych-walkow-wibrujacych-do-masazu-miesni-od-therabody-i-compex-2
porowanie-najlepszych-walkow-wibrujacych-do-masazu-miesni-od-therabody-i-compex

Różnica między wibrującymi wałkami do masażu a tradycyjnymi rollerami.

Do tej pory do rolowania używaliśmy twardych wałków, które różnią się między sobą fakturą powierzchni, jedne są gładkie, inne mają głębokie bruzdy, co ma wpływać na siłę oddziaływania masażu na tkanki. Aktualnie na rynku pojawia się coraz więcej wałków do rolowania mięśni, które dodatkowo mają opcję wibrowania. Co daje nam to, że wałek do masażu mięśni wibruje? Po pierwsze zwiększa to komfort rolowania mięśni, dość bolesne dotąd rolowanie, dzięki wibracji, przestaje być tak mocno odczuwane. Wibracje są na tyle przyjemne, że rolowanie nawet problematycznych i bolesnych miejsc staje się znośniejsze. Oprócz tego samo rozluźnianie mięśni jest dużo bardziej efektywne, ponieważ jesteśmy w stanie dotrzeć dużo głębiej i w większym stopniu rozluźnić mięśnie oraz zwiększyć ich ukrwienie.

Czym wyróżnia się wibrujący roller od Therabody – Theragun Wave?

Therabody to producent wysokiej jakości sprzętu do ćwiczeń i regeneracji mięśni, każdy sprzęt od tej marki charakteryzuje się starannością wykonania i gwarantuje komfort korzystania przez długie lata, nie inaczej jest w przypadku Theragun Wave. Wałek do masażu Theragun Wave został zaprojektowany dla naprawdę wymagających sportowców, jego moc jest wystarczająco duża, aby poradzić sobie z bardzo napiętymi mięśniami o dużej masie. Sam wałek jest wykonany z przyjemnego w dotyku materiału, który jest twardy, ale elastyczny, co w znaczący sposób zwiększa komfort korzystania z urządzenia. Czterostopniowa regulacja prędkości pozwala na dobranie odpowiedniego trybu do naszych oczekiwań i partii mięśniowych, jakie chcemy rozluźnić. Dodatkowo jest wyposażony w poręczną torbę, w której możemy transportować i przechowywać roller. 

Roller wibrujący od Compex – nowość od producenta elektrostymulatorów.

Compex to marka, która produkuje wysokiej jakości elektrostymulatory mięśni, które wykorzystywane są do treningu, terapii oraz regeneracji. Aktualnie na rynek marka wypuściła serię masażerów – pistolety do masażu oraz wibrujący wałek i piłkę do masażu. Wałek Compex ION, to roller o standardowej wielkości, dodatkowo posiada specjalną, wypukłą fakturę, która ma za zadanie zwiększyć oddziaływanie masażu na tkanki oraz powięź. Czterostopniowa regulacja prędkości pozwala na indywidualne dostosowanie mocy masażu. Wibracje są silne, ale przyjemne, korzystanie z wałka jest łatwe i intuicyjne

Który wibrujący roller do masażu wybrać?

Zarówno Theragun Wave, jak i Compex ION spełniają funkcje, jakie powinny spełniać wałki do masażu – rozluźniają mięśnie i poprawiają ukrwienie, są również podobnej wielkości i oba mają stopniowaną prędkość, co pozwala na indywidualizację siły masażu do naszych potrzeb. Wałek od Therabody zalicza się do wałków gładkich, posiada wyżłobienia w kształcie fal, ale nie wpływają one na odczucia powierzchni wałka podczas rolowania. Wibrujący roller od Compex posiada specjalną fakturę, która wpływa na odczucia podczas użytkowania. Jeżeli chodzi o moc urządzenia, to tutaj wybija się jednak Theragun Wave, będzie on idealny dla osób, które wymagają od rollera dużej mocy, jednak może okazać się ciut za mocny do codziennego użytku, dla osoby, która nie trenuje. Compex jest pod tym względem bardziej uniwersalny, ponieważ jego moc będzie wystarczająca do treningów, jak i na niższych trybach, będzie on sprawdzał się w codziennym użytku. Jeżeli chodzi o estetykę, to oba wałki, choć różnią się wyglądem, są zgrabne i estetycznie wykonane. Theragun posiada dodatkowo w zestawie wygodną torbę do transportu i przechowywania, co jest jego niebywałą zaletą. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który z rollerów jest lepszy, Theragun Wave na pewno zadowoli każdego profesjonalnego sportowca, jednak w codziennym użytku lepiej sprawdzić się może ciut delikatniejszy Compex ION.

compex-ion-theragun-wave-porownanie-walkow-wibrujacych-do-masazu-miesni.

Rollery wibracje w atrakcyjnych cenach!

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]