tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Co warto wiedzieć o Treningu EMS

Każdy jest w stanie znaleźć 20 minut dziennie na szybki i efektywny trening zamiast na przykład siedzieć przed komputerem oglądając Social Media, czy seriale na Netflixie czy HGO.

Jak wygląda trening EMS

Trening, który stymuluje i dodatkowo pobudza Twoje mięśnie trwa średnio około 20 minut. W czasie treningu EMS Twoje mięśnie wykonają do 150 razy więcej skurczów niż w czasie treningu  klasycznego co pozwala spalić większą ilość kalorii w tym samy, czasie. Efektem takiego połączenia jest szybsza redukcja wagi, która może następować nawet do trzech razy szybciej niż podczas tradycyjnego treningu.

Trening EMS nie jest trudny do wykonania i opiera się na prostych ćwiczeniach fizycznych i funkcjonalnych.

Trenng EMS i kontuzje

Trening EMS zdecydowanie zmniejsza ryzyko kontuzji i jest idealnym rozwiązaniem przy zwiększonym ryzyku urazów kolan, kostki czy kręgosłupa, zwłaszcza kiedy mamy zalecenia co do ograniczenia podnoszenia większych ciężarów czy musimy zrezygnować z dynamicznych ćwiczeń. Sposób ćwiczenia podczas treningu EMS wymaga od nas mniej wysiłku w czasie ćwiczeń, a większy nacisk kładziony jest na dodatkową pracę mięśni w czasie skurczów podczas elektrostymulacji EMS.

Fazy w elektrostymulacji Compex w treningach z Compex

Jak często ćwiczymy w treningu EMS

Na klasyczny trening EMS wystarczy zarezerwować sobie około 20 minut 2 razy w tygodniu, natomiast jeżeli chcemy wykorzystać do treningu EMS elektrostymulatory Compex powinniśmy podzielić sobie trening EMS na grupy mięśniowe. Wtedy na daną grupę mięśniową wykonujemy sesję treningową trwającą od 12 do 20 minut. Przykładowo podpinając jednocześnie mięśnie brzucha i mięśnie czworogłowe uda wykonujemy sesje ćwiczeń na mięśnie brzucha i nóg z jednoczesną stymulacją mięśnie. Następną sesję ze zmianą umieszczenia elektrod możemy wykonać tego samego dnia lub ułożyć plan treningowy na konkretne grupy mięśniowe.

Zalety treningu EMS z Elektrostymulatorami Compex
  • Trening EMS pomaga w szybkim powrocie do sprawności po kontuzji (ochrona stawów; podczas treningu nie występują przeciążenia działające na stawy).
  • Łagodzenie bólu, odciążenie kręgosłupa, eliminacja bólów pleców. Trening EMS działa także na tzw. core oraz mięśnie głębokie co pozwala na ich pobudzanie i wzmacnianie. Wpływa to na kondycję i stabilność kręgosłupa i odciążenie pleców. Dysbalans mięśni i nierównowaga mięśniowa zostaje wyrównana, a mięśnie pleców w odcinku środkowym i lędźwiowym oraz szyjnym wzmocnione.
[FM_form id="1"]