tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Na pewno wielu z Was w ostatnim czasie miało do czynienia z nieprzyjemnymi zakwasami. Intensywna jednostka treningowa dała Ci się we znaki? Problemem jest nie tylko ból, ale również uniemożliwienie wykonania kolejnego treningu. Świetnym rozwiązaniem będą w takim wypadku elektrostymulatory Compex.

Na początek warto bliżej przyjrzeć się tematowi zakwasów. Aby lepiej zrozumieć problem, należy wytłumaczyć, czym są i skąd się biorą nieprzyjemne odczucia. Z zakwaszeniem mięśni mamy do czynienia głównie na drugi dzień po intensywnym wysiłku, co jest związane z nagromadzeniem kwasu mlekowego. Dlaczego? W trakcie intensywnej jednostki treningowej dochodzi do mikrourazów włókien mięśniowych, które następnego dnia przechodzą regenerację, co sprawia nam ogromny ból.

elektrostymulatory zakwasy
fot. Compex

Zakwasy niestety w wielu przypadkach uniemożliwiają wykonanie treningu kolejnego dnia, dlatego świat medycyny dążąc do przodu przygotowuje kolejne sposoby na zwalczanie kwasu mlekowego. Istnieje wiele sposobów takich, jak mocna rozgrzewka przed zajęciami, czy odpowiednie rozciąganie. Ponadto nie powinniśmy zapomnieć o spożywaniu sporej ilości wody oraz napojów izotonicznych. Ponadto w naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w białko, których zadaniem jest budowanie masy mięśniowej.

Niezwykle skutecznym sposobem jest używanie elektrostymulatorów Compex, które zawierają w sobie programy zajmujące się likwidowaniem zakwasów. Bardzo ciekawy artykuł opublikowano w Journal of Strength and Conditioning Research z grudnia 2009 roku.

Pływanie jest konkurencją sportową wymagającą treningów o naprawdę wysokiej intensywności, co prowadzi do podwyższonego stężenia mleczanu we krwi. Tymczasem program odzyskiwania wykazuje obniżenie mleczanu szybciej, niż w trakcie pasywnego odpoczynku, co jest często praktykowane przez sportowców.

Badania przeprowadzone w Kalifornii miały na celu ocenę wpływu aktywnego odzysku ze stymulacji elektrycznej. Stężenie mleczanu we krwi badano przed i bezpośrednio po pływaniu na 100 metrów. W obu badaniach stężenie mleczanu we krwi zmniejszyło się z submaksymalnej metody odzyskania. Ostatecznie ustalono, że stymulacja mięśni urządzeniami Compex znacznie szybciej redukuje mleczan, w porównaniu do normalnego odpoczynku. Dlatego też autorzy proponują elektrostymulację jako alternatywne leczenie regenerujące.

źródło: własne

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę

One thought on “Jak zwalczać zakwasy? Polecamy elektrostymulatory”

  1. Gorąco polecam zakup stymulatora u Pana Łukasza. Można powiedzieć,ze „ratuje mi życie” każdego dnia i pozwala w miarę normalnie kontynuować treningi przy bardzo poważnych schorzeniach kręgosłupa!!! Nie żałuje ani złotówki wydanej na Compex sp6! Zdecydowanie w dłuższym okresie rehabilitacja jest droższa !!! Super kontakt!!

Komentarze są wyłączone.

[FM_form id="1"]