tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Elektrostymulacja jest coraz bardziej popularna wśród sportowców. Z pewnością zastanawialiście się w jaki sposób stymulacja elektryczna mięśni może pomóc w treningu. Poznajcie odpowiedź!

Elektrostymulacja mięśni w treningu

Na dobry początek warto podkreślić, że elektrostymulacja mięśni odgrywa ważną rolę w procesie modelowania sylwetki, ma również wpływ na jej rozwój. Doskonale sprawdza się przy budowie masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej. W internecie możemy znaleźć mnóstwo zdjęć kulturystów, wykorzystujących stymulację mięśni do ich rozbudowy. Dlaczego? Elektrostymulator Compex umożliwia pracę na niemal wszystkich włóknach mięśniowych danej partii, a tym samym przyczynia się do zaangażowania w trening sporej grupy mięśni.

To jednak nie koniec. Elektrostymulacja może również służyć jako element rozgrzewki, doskonale rozluźnia mięśnie i regeneruje po intensywnym treningu lub zawodach. Sportowcy wykorzystują urządzenia Compex także do leczenia urazów ścięgien i stawów. Wówczas bez nadmiernego ruchu można zadbać o odpowiedni poziom masy mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśniowa bywa stosowana również podczas spalania tkanki tłuszczowej. Działanie to jest tym efektywniejsze, im więcej partii mięśniowych będzie stymulowanych do pracy, czyli im większej ilości elektrod użyjemy. Przenośne urządzenia stosowane w warunkach domowych posiadają na ogół 2 kanały (4 elektrody samoprzylepne) i tutaj bodźce elektryczne przynoszą nieco mniejsze efekty niż w innych obszarach zastosowania. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że każde działanie zmuszające mięśnie do pracy poprawia ogólny bilans spalonych kalorii, przyczyniając się w jakimś stopniu do redukcji tkanki tłuszczowej.

Elektrostymulacja jest bezpieczna

Nie można zapomnieć także o bezpieczeństwie elektrostymulacji, która odwzorowuje proces przechodzenia impulsów z mózgu do nerwów mięśniowych. Podobnie działa to w tym wypadku, lecz impulsy najwyższej jakości są wysyłane przez urządzenia Compex. Oczywiście pamiętajmy, że pełen potencjał naszego organizmu wykorzystamy w momencie, kiedy elektrostymulację połączymy z normalnym treningiem. Wówczas zwiększy się efektywność naszych ćwiczeń.

4.7/5 - (3 votes)
[FM_form id="1"]