tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Zapewne nie raz mieliście okazję słyszeć o elektrostymulacji mięśni. W internecie można znaleźć wiele artykułów nawiązujących do wykorzystania elektrostymulacji w odchudzaniu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się wpływowi stymulacji elektrycznej na proces spalania tkanki tłuszczowej.

Elektrostymulacja mięśni niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim zabieg stymulacji mięśni umożliwia efektywniejszy trening, jak również odpowiednią po nim regenerację. Część osób wykorzystuje elektrostymulację do modelowania swojej sylwetki, a także odchudzania.

Co to jest elektrostymulacja mięśni?

Przede wszystkim elektrostymulacja dotyczy stymulacji nerwów ruchowych (EMS). W tym momencie warto powiedzieć, że dobrowolna aktywność fizyczna wpływa na mózg, który wysyła napięcie do mięśni, po czym komenda jest przekazywana do włókien nerwowych. Sygnał w końcowej fazie trafia do włókien mięśniowych, które ulegają skurczeniu. Elektrostymulacja działa w identyczny sposób, aczkolwiek impuls wysyłany jest przez urządzenie, a nie przez mózg. Stymulator po przeskanowaniu mięśni wysyła im impuls elektryczny powodujący reakcję – skurcz. Tym samym mięsień nie jest w stanie rozróżnić, czy impuls przyszedł z mózgu, czy z urządzenia Compex.

Elektrostymulacja a odchudzanie

Jak już pisaliśmy, część osób wykorzystuje elektrostymulator Compex do odchudzania i modelowania sylwetki. Stymulacja mięśni umożliwia ich ujędrnienie, co sprawia, że wiele kobiet wykorzystuje urządzenie do poprawy jędrności pośladków. „Tego typu zabiegi niosą za sobą efekty widoczne już po kilku tygodniach” – przyznała jedna z naszych klientek, które nie kryje zadowolenia z Compex SP 8.0.

Przypomnijmy, że duża gama elektrostymulatorów Compex dostępna jest w naszym sklepie internetowym. Sprawdźcie koniecznie możliwości poszczególnych urządzeń, a w przypadku pytań – skontaktujcie się z nami!

5/5 - (1 vote)
[FM_form id="1"]