tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Siłownia w domu

Każdy preferuje inne środowisko treningowe, a Ty powinieneś trenować tam, gdzie czujesz się najlepiej.

Od kosztownych miesięcznych abonamentów po zatłoczone siłownie – wiele czynników może zniechęcić ludzi do korzystania z siłowni i klubów fitness. Posiadanie siłowni w domu to świetna alternatywa, która ułatwia dostęp do fitnessu i umożliwia dostosowanie go do codziennej rutyny. Eliminuje konieczność dojazdu i dostosowywania się do godzin otwarcia siłowni, pozwala na trening w komfortowej, prywatnej przestrzeni i może pomóc zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, eliminując koszt opłat członkowskich.

Jak więc można to zrobić? Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przed urządzeniem domowej siłowni.

Jak urządzić siłownię w domu

Strefa KARDIO

Strefa Kardio: Kiedy myślisz o ćwiczeniach kardio, prawdopodobnie na myśl przychodzi Ci bieganie. Jeśli jednak nie możesz biegać na zewnątrz, a bieżnia nie mieści się w Twoim budżecie, skakanka jest doskonałą alternatywą. Jest tania, zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle wszechstronna. Kilka minut regularnego skakania na skakance może zwiększyć tętno i zapewnić trening dla całego ciała.

Jeśli szukasz większego wyzwania i chcesz progresować, wybierz skakankę obciążoną. Jest cięższa, co oznacza, że musisz się bardziej wysilić, aby ją obrócić wokół swojego ciała.

Natomiast, jeśli budżet i miejsce na to pozwala, możesz rozważyć urządzenia do ćwiczeń kardio. Zazwyczaj bieżnie są podstawowym wyposażeniem siłowni, również domowych, niezależnie od tego, czy preferujesz biegi dłuższe czy szybkie spacery. Jeśli nie jesteś fanem biegania, zdecydowanie lepszymi rozwiązaniami są: rower powietrzny, wiślarz, narciarz, urządzenie do treningu ekscentrycznego. Dla fanów spokojnego kardio dobry będzie też zakup eliptycznej maszyny treningowej lub roweru stacjonarnego.

Pamiętaj też, że wiele ćwiczeń funkcjonalnych można zamienić w kardio, jeśli wykonuje się je w odpowiednim tempie. Można również rozważyć zakup regenerowanego sprzętu kardio lub sprzętu fitness z outletu.

Strefa Siłowa

Jeśli dopiero zaczynasz i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, zacznij od sprzętu do ćwiczeń wykorzystujących własną masę ciała, takich jak pompki, deski, wykroki i brzuszki. Te ćwiczenia pozwalają na wzmocnienie różnych grup mięśniowych przy użyciu, jak sama nazwa wskazuje, wagi twojego ciała. To dobry punkt startowy, zwłaszcza dla osób, które łagodzą skutki siedzącego trybu życia, ponieważ pomagają mięśniom odzyskać elastyczność i ruchliwość, a także dostosować się do wysiłku. Do takiego rodzaju treningu wystarczy drążek, drabinki, poręcze do deepów.

Taśmy oporowe to również dobry początek do rozciągania, treningu mobilności i treningu siłowego. Są one tanie, lekkie i łatwe do przechowywania. Wykorzystaj je jako alternatywę dla ciężarów przy ćwiczeniach górnej i dolnej części ciała, np. unosząc je do bicepsów lub owijając je wokół kolan podczas wykonywania ćwiczeń z użyciem clamshell lub przysiadów. Wiele ćwiczeń można zrobić bardziej wymagających za pomocą taśmy oporowej na przykład łącząc ćwiczenia trudne funkcjonalnie z oporem bandu, gumy czy flossa .

Jeśli możesz sobie pozwolić na kilka podstawowych wolnych ciężarów, kettlebelli i hantli, to są podstawą każdej siłowni. Możesz je kupić w różnych wagach, aby stopniowo zwiększać obciążenie w miarę wzrostu siły.

Są one dostępne w formach z ustalonym ciężarem i regulowane oraz produkowane z różnych materiałów od neoprenu po metal, więc warto poświęcić czas na zbadanie swoich preferencji przed dokonaniem zakupu. Możesz również rozważyć inne narzędzia wzmacniające, takie jak maty ślizgowe, sprzęt inercyjny i piłki stabilizujące, które są szczególnie skuteczne w ćwiczeniach na mięśnie brzucha. (Używasz swojego core właściwie w każdym ćwiczeniu.)

Jeśli szukasz poważnych treningów siłowych i jesteś gotów na inwestycję w nie, zacznij od zakupu stojaków pod klatkę, barki i przysiad, sztangi, talerzy i ławki. To wymaga większego budżetu i więcej miejsca w Twojej domowej siłowni.

Pełną ofertę na sprzęt siłowy znajdziesz w sklepie www.LepszaForma.com

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]