tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Najwyższa pora przedstawić kolejną funkcję elektrostymulatorów Compex. Tym razem zajmiemy się MI-ACTION dostępną w bezprzewodowym urządzeniu Compex SP 8.0. 

Do czego służy Mi-Action w Compex?

Mi-action: pozwala na bardzo ciekawe wykorzystanie Compex. Stosowanie opcji Mi-action integruje dobrowolne skurcze (izometryczne lub próbę napięcia grupy mięśniowej) i spięcie aktywowane impulsem z elektrostymulatora.  Mikrofazy pracy są dopasowane do  tempa i gotowości użytkownika, co oznacza, że w pełni kontrolujemy trening. Ćwiczący sam wykonuję pracę mięśni i w ten sposób aktywuje mikrocykl fazy elektrostymulacji.

W skrócie Mi action umożliwia rozpoczęcie wywołanego elektrycznie skurczu za pomocą dobrowolnego działania własnych mięśni.

Pilot elektrostymulatora Compex SP 8.0 na koniec każdej fazy odpoczynku wyemituje sygnał dźwiękowy. Wówczas użytkownik ma możliwość rozpoczęcia dobrowolnego napięcia mięśni, który uruchomi proces pracy stymulatora.

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół. Funkcja Mi-Action działa prawidłowo, wzmagając silne skurcze mięśni podczas fazy aktywnego odpoczynku. Co jeśli nie są odpowiednio silne? Compex SP 80 wyemituje dźwięk, a na ekranie pojawi się znak plusa. – Podobnie w celu umożliwienia tych skurczów, konieczne jest dobre rozluźnienie mięśni w fazie odpoczynku. Na koniec każdej fazy skurczu, konieczne jest zapewnienie powrotu do pozycji pozwalającej na najlepsze rozluźnienie mięśni.

[FM_form id="1"]