tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Duża intensywność treningów sprawia, że regeneracja pomiędzy poszczególnymi jednostkami treningowymi jest niezwykle ważna. Wielu zawodowych sportowców oraz amatorów poszukuje nowych sposobów na odnowę poszczególnych partii mięśniowych, na szczęście szukać nie trzeba daleko- świetnym rozwiązaniem będą bowiem elektrostymulatory Compex.

Jeżeli interesujecie się sportem, to na pewno nie musimy tłumaczyć, jak ważną rolę odgrywa regeneracja. Trening to jedno, ale niezwykle ważny jest sposób życia zawodnika między zajęciami i zawodami. Interesujące badania na temat odnowy mięśni opublikowano w Journal and Conditioning Research, gdzie zwrócono uwagę na regenerację u zawodników grających w baseball.

elektrostymulator compex artur boruc
fot. Instagram

Baseball jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych, gdzie przygotowanie fizyczne odgrywa ogromną rolę. Zawodnicy muszą ćwiczyć intensywnie i regularnie, dlatego regeneracja mięśni w okresie między treningami jest tutaj bardzo ważna.

Wspominane badania zawierały trzy cele skutecznej regeneracji mięśni. Pierwszym z nich jest regeneracja pasywna polegająca na braku aktywności przez sześć minut, drugim regeneracja aktywna polegająca na 6-minutowym joggingu, a trzecim wspominana elektrostymulacja mięśni, zawierająca program na sześć minut.

Wyniki pokazały, że największa redukcja poziomu mleczanu we krwi miała miejsce właśnie poprzez elektrostymulację poszczególnych partii mięśniowych przez kilka minut. A to przecież od stężenia mleczanu zależy jak bardzo mikro włókna mięśniowe są po jednostce treningowej uszkodzone. Ich jak najszybsze odbudowanie pozwoli zawodnikowi szybciej osiągnąć gotowość do kolejnych zajęć.

Macie już wszystkie potrzebne informacje o regeneracji mięśni poprzez elektrostymulację. Który stymulator treningowy powinniście wybrać? Compex oferuje swoim klientom naprawdę szeroką gamę z serii FIT oraz SPORT. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym sklepie internetowym. Zobaczcie koniecznie już teraz!

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]