tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Co to jest Funkcja MI-TENS w elektrostymulatorach Compex

Jedną z funkcji elektrostymulatorów Compex, obok funkcji MI-SCAN, czy MI-RANGE jest funkcja – MI-TENS. Wszystkie funkcje w elektrostymulatorach Compex działają dzięki tzw. MI-Technology, o której możecie przeczytać więcej tutaj: Technologia MI

Funkcja MiTens jest dostępna tylko w modelach serii SP: w Compex SP80 oraz Compex SP40. Funkcja jest dedykowana do elektroterapii przeciwbólowej m.in. prądami TENS. W sesjach przeciwbólowych celem jest eliminacja lub ograniczenie miejscowych dolegliwości bólowych, bez względu na to czy jest to ból pourazowy, pooperacyjny, czy wywołany zwyrodnieniem lub schorzeniem stawów albo na przykład ból menstruacyjny. Elektrostymulacja prądami TENS ma przynosić ulgę. Prądy TENS to elektrostymulacja nerwów wykonywana przez skórę i mająca na celu wyciszenie receptorów bólowych.

Jak działa funkcja Mi-Tens (zabezpieczenie przeciw skurczom)

Jakie jest główne zadanie funkcji MI-TENS

Głównym zadaniem tej funkcji jest ograniczenie niepożądanych skurczy mięśni w miejscach bolesnych. – Z każdym wzrostem intensywności ma miejsce faza testowa i w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, urządzenie automatycznie obniża intensywność stymulacji

W zastosowaniu prądów TENS bez względu na markę urządzenia, sposób w jaki impulsy są dostarczane przez skórę do zakończeń nerwowych mogą wywołać niepożądany chwilowy i lekki skurcz mięśni. Dzieje się to w przypadku gdy ustawimy zbyt dużą moc prądu TENS. Prąd TENS jest odczuwany jako lekkie „mrowienie” i jest zazwyczaj przyjemny dla pacjentów, natomiast jego charakter jest dość nieuchwytny czuciowo, stąd użytkownicy zwiększają moc impulsów aby czuć że impulsy są dostarczane. W takiej właśnie sytuacji mogą następować niepożądane skurcze w terapii TENS. Jest to całkowicie nieszkodliwe dla pacjenta, ale może wywołać chwilowy dyskomfort w bolesnym ognisku. I tutaj właśnie swoje działanie może wykorzystać funkcja MI TENS w elektrostymulatorach COMPEX, która w czasie trwania sesji monitoruje reakcje zwrotne tkanek i w przypadku wykrycia ryzyka skurczu mięśnia, natychmiast obniża poziom ustawionych impulsów prądów TENS do poziomu jaki nie powoduje żadnych napięć w tkankach.

Jak funkcja MI-Tens wyróżnia elektrostymulatory Compex na rynku

Funkcja MI-Tens dzięki takiemu zastosowaniu powoduje, że urządzenia Compex zdecydowanie wyróżniają się na rynku dostępnych elektrostymulatorów. Tego typu zabezpieczenie, poprawia komfort psychiczny użytkownika w terapiach przeciwbólowych, które wiążą się z dyskomfortem w sferze fizycznej i psychologicznej. Funkcję MI-Tens oczywiście można wyłączyć w przypadkach, gdy pracujemy z urządzeniem na przykład przy bólach mięśni i wysoki poziom ustawień prądów TENS nie powoduje dyskomfortu wywołanego napięciami mięśni w czasie terapii.

Funkcja Compex: Mi-Tens – Wyjaśnienie jak działa Wideo (ENG)

Co warto jeszcze wiedzieć o funkcji Mi-Tens

Warto dodać, że funkcja MI-TENS dostępna jest wyłącznie w programach wykorzystujących prądy TENS, m.in.: Epicondylitis (ŁOKIEĆ TENISISTY – zmniejszenie przewlekłego bólu okolicy łokcia), czy Tendinitis (ZAPALENIE ŚCIĘGIEN – przeciwdziałanie bólowi w zapaleniu ścięgien)

compex tens
prądy tens dla seniorów
urządzenie tens
elektrody ulozenie w programach tens -technologia mi tens
program rwa kulszowa elektrostymulacja tens

Leczenie bólu z pomocą elektrostymulatora

Ból to przypadłość, która w przypadku niektórych dolegliwości potrafi towarzyszyć pacjentowi niemal cały czas. Dlatego tak istotne jest skuteczne leczenie, które przywróci normalne funkcjonowanie. Jedną z metod jest wykorzystanie elektrostymulatorów, które traktowane są jako element elektroterapii.

Elektrostymulator Compex – czym są prądy tens?

To nic innego jak przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. W tym celu wykorzystuje się rodzaj impulsowego prądu o niskiej częstotliwości. Impulsy docierają do tkanek pacjenta z pomocą elektrod, które dotykają ciała człowieka w newralgicznych miejscach. Dzięki zastosowaniu funkcji Mi Tens Compex możliwe jest skuteczne leczenie dolegliwości bólowych. Nie ma znaczenia czy jest to ból pourazowy, pooperacyjny, menstruacyjny czy wywołany innymi schorzeniami. Taki system sprawdza się w eliminacji oraz w ograniczeniu bólu.

Elektrostymulatory Compex Tens – kiedy je stosować?

Tego typu urządzenia, wyposażone są w funkcję Mi Tens mają za zadanie ograniczyć niepożądane skurcze, które zazwyczaj pojawiają się w miejscu wystąpienia bólu. Prąd odczuwalny jest jako delikatne mrowienie, z czasem jednak staje się mniej wyczuwalny. Nie należy jednak zwiększać natężenia, gdyż pojawiają się nieprzewidziane skurcze. Mi Tens to inteligentny system, który natychmiast wychwytuje reakcję tkanek i w razie wykrycia ryzyka skurczu mięśnia szybko obniża poziom impulsów. Dlatego właśnie elektrostymulatory z funkcją Mi Tens są najchętniej wybieranymi urządzeniami do leczenia dolegliwości bólowych. Daje to swoisty komfort psychiczny pacjentowi, który nie musi obawiać się już nieprzewidzianych skurczy.

Prądy Tens – podsumowanie

Elektrostymulatory to doskonała pomoc przy leczeniu bólu. Pozwala szybko i skutecznie poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami, usprawniając przy tym proces rekonwalescencję. Komfort psychiczny podczas leczenia jest bowiem niezwykle istotny, a ból utrudnia skuteczną rekonwalescensję i powrót do zdrowia. Dodatkowo funkcja Mi Tens zabezpiecza tkanki przed skurczami, które powodują dyskomfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny.

Newsletter