tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Co to jest Funkcja MI-TENS w elektrostymulatorach Compex

Jedną z funkcji elektrostymulatorów Compex, obok funkcji MI-SCAN, czy MI-RANGE jest funkcja – MI-TENS. Wszystkie funkcje w elektrostymulatorach Compex działają dzięki tzw. MI-Technology, o której możecie przeczytać więcej tutaj: Technologia MI

Funkcja MiTens jest dostępna tylko w modelach serii SP: w Compex SP80 oraz Compex SP40. Funkcja jest dedykowana do elektroterapii przeciwbólowej m.in. prądami TENS. W sesjach przeciwbólowych celem jest eliminacja lub ograniczenie miejscowych dolegliwości bólowych, bez względu na to czy jest to ból pourazowy, pooperacyjny, czy wywołany zwyrodnieniem lub schorzeniem stawów albo na przykład ból menstruacyjny. Elektrostymulacja prądami TENS ma przynosić ulgę. Prądy TENS to elektrostymulacja nerwów wykonywana przez skórę i mająca na celu wyciszenie receptorów bólowych.

Jak działa funkcja Mi-Tens (zabezpieczenie przeciw skurczom)

Jakie jest główne zadanie funkcji MI-TENS

Głównym zadaniem tej funkcji jest ograniczenie niepożądanych skurczy mięśni w miejscach bolesnych. – Z każdym wzrostem intensywności ma miejsce faza testowa i w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, urządzenie automatycznie obniża intensywność stymulacji

W zastosowaniu prądów TENS bez względu na markę urządzenia, sposób w jaki impulsy są dostarczane przez skórę do zakończeń nerwowych mogą wywołać niepożądany chwilowy i lekki skurcz mięśni. Dzieje się to w przypadku gdy ustawimy zbyt dużą moc prądu TENS. Prąd TENS jest odczuwany jako lekkie „mrowienie” i jest zazwyczaj przyjemny dla pacjentów, natomiast jego charakter jest dość nieuchwytny czuciowo, stąd użytkownicy zwiększają moc impulsów aby czuć że impulsy są dostarczane. W takiej właśnie sytuacji mogą następować niepożądane skurcze w terapii TENS. Jest to całkowicie nieszkodliwe dla pacjenta, ale może wywołać chwilowy dyskomfort w bolesnym ognisku. I tutaj właśnie swoje działanie może wykorzystać funkcja MI TENS w elektrostymulatorach COMPEX, która w czasie trwania sesji monitoruje reakcje zwrotne tkanek i w przypadku wykrycia ryzyka skurczu mięśnia, natychmiast obniża poziom ustawionych impulsów prądów TENS do poziomu jaki nie powoduje żadnych napięć w tkankach.

Jak funkcja MI-Tens wyróżnia elektrostymulatory Compex na rynku

Funkcja MI-Tens dzięki takiemu zastosowaniu powoduje, że urządzenia Compex zdecydowanie wyróżniają się na rynku dostępnych elektrostymulatorów. Tego typu zabezpieczenie, poprawia komfort psychiczny użytkownika w terapiach przeciwbólowych, które wiążą się z dyskomfortem w sferze fizycznej i psychologicznej. Funkcję MI-Tens oczywiście można wyłączyć w przypadkach, gdy pracujemy z urządzeniem na przykład przy bólach mięśni i wysoki poziom ustawień prądów TENS nie powoduje dyskomfortu wywołanego napięciami mięśni w czasie terapii.

Funkcja Compex: Mi-Tens – Wyjaśnienie jak działa Wideo (ENG)

Co warto jeszcze wiedzieć o funkcji Mi-Tens

Warto dodać, że funkcja MI-TENS dostępna jest wyłącznie w programach wykorzystujących prądy TENS, m.in.: Epicondylitis (ŁOKIEĆ TENISISTY – zmniejszenie przewlekłego bólu okolicy łokcia), czy Tendinitis (ZAPALENIE ŚCIĘGIEN – przeciwdziałanie bólowi w zapaleniu ścięgien)

compex prady tens - mi tens zastosowanie
elektrostymulator mięśni w zastosowaniu usuwania bólu w przedramieniu u osoby w wieku emerytalnym
punkt ulozenia elektrod w programach przeciwbolowych tens
elektrody ulozenie w programach tens -technologia mi tens
program rwa kulszowa elektrostymulacja tens
Podziel się z innymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[FM_form id="1"]