tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Jednym z najczęściej wykorzystywanych programów w elektrostymulacji mięśni jest regeneracja. Urządzenia marki Compex są stosowane do odtwarzania mimowolnych skurczy mięśni, kontrolując przy tym poziom impulsów elektrycznych, co ma na celu poprawę przepływu krwi, zmniejszanie bólu i usuwanie kwasu mlekowego.

Elektrostymulatory Compex posiadają wbudowane różne programy odnowy. Jednym z nich jest aktywny odzysk. Specjaliści radzą, aby tego programu używać przede wszystkim bezpośrednio po treningu. Badania wykazały, że odnowa włókien mięśniowych jest ponad cztery razy efektywniejsza niż bez stosowania elektrostymulacji. Program działa tylko 20 minut, ale to i tak w zupełności wystarczy, aby w pełni się zregenerować.

elektrostymulacja w rehabilitacji
fot. Compex

Kolejnym programem jest odzyskiwanie plus. Również jest on wbudowany  do urządzeń bezprzewodowych. Najlepiej wykorzystywać go po kilku godzinach, a nawet jednym dniu po wysiłku fizycznym. Część osób stosuje odzyskiwanie plus w dniu wolnym, aby zmniejszyć bolesność mięśni, jak również wyeliminować ich sztywność. Ten program nie powinien być jednak stosowany w trakcie zawodów.

Masaż to kolejny program elektrostymulatorów Compex. Jest on wykorzystywany przede wszystkim do rozluźniania mięśni – charakteryzuje się zastosowaniem impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości. Pomaga zrelaksować napięte mięśnie i przywraca ich mobilność. Podobnie jak w poprzednim przypadku, masażu nie powinno się stosować w trakcie zawodów sportowych.

źródło: Compex USA

Będziemy wdzęczni za Twoją ocenę
[FM_form id="1"]