Jeżeli tutaj trafiliście, to z pewnością poszukujecie informacji na temat elektrostymulatorów Compex. Urządzenia wyprodukowane przez szwajcarską firmę cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród sportowców zawodowych, ale też wśród amatorów. Dzięki stymulacji mięśni możecie się jeszcze lepiej przygotować do startu w maratonie. Specjalnie dla Was prezentujemy kilka wskazówek – jak zintegrować elektrostymulator Compex z wykonaniem odpowiedniej jednostki treningowej.
Kiedy rozpocząć przygotowania? Specjaliści uplasowali maraton jako średnio zaawansowany poziom trudności, zatem trening z elektrostymulatorem Compex powinniście rozpocząć około dziesięć tygodni przed startem w zawodach. Warunkiem do korzystania z elektrostymulacji jest oczywiście dobra kondycja fizyczna oraz regularna aktywność fizyczna w ciągu miesiąca poprzedzającego plan treningowy przygotowujący do biegu w maratonie.
Elektrostymulacja mięśni przed maratonem
Warto tym samym zastanowić się jakie dokładnie programy będą potrzebne do odpowiedniego przygotowania organizmu. Przede wszystkim zalecamy korzystanie z natlenienia mięśni. Kapilaryzacja umożliwi wykonanie ciężkich treningów, czego efektem będą naprawdę świetne rezultaty na trasie. Oczywiście nie można zapomnieć o budowaniu masy mięśniowej czy odpowiedniej regeneracji, którą również zapewni elektrostymulator Compex. Masaż dolnych partii mięśniowych pozwoli na szybki powrót do pełnej sprawności i wykonanie kolejnej jednostki treningowej.
Na koniec warto jeszcze zastanowić się nad ustawieniem intensywności drgań. Oczywiście starajcie się wykonywać stymulację mięśni na maksymalnej tolerancji. Bardzo ważne jest, aby osiągnąć najwyższy poziom intensywności, która określana jest jako liczba włókien mięśniowych, które są zaangażowane do stymulacji. Najlepszym sposobem na określenie maksymalnej tolerancji jest własna ocena tego, z czym organizm jest w stanie sobie poradzić. Zbyt mocne skurcze, są nie do przyjęcia! Pamiętajcie zatem, że postęp będzie większy, gdy urządzenia Compex angażują dużą liczbę włókien mięśniowych.
źródło: Compex