tel: 507 507 004
e-mail: sklep@elektrostymulatory.net
Oferta na Allegro.pl
Facebook
Instagram YouTube

Piłki do Ćwiczeń / Piłki Fitness

Piłki do Ćwiczeń / Piłki Fitness

Piłki do ćwiczeń, znane również jako piłki fitness, piłki stabilizacyjne, piłki szwajcarskie lub piłki do równowagi, to duże, częśto dmuchane piłki / gumowe konstrukcje wykonane z miękkiego, elastycznego materiału, zwykle PVC lub innego elastyczengo materiału.

Piłki do Ćwiczeń są dostępne w różnych rozmiarach, o różnych strukturach i są dość powszechnie używane w terapiach dziecięcych, rehabilitacji, mobility oraz treningu fitness. Głównymi celami używania piłek do ćwiczeń są poprawa równowagi, koordynacji, elastyczności i siły mięśniowej. Piłki do Ćwiczeń mogą także pomóc w poprawie postawy i aktywacji mięśni, a także stanowić zabawny i angażujący sposób na ćwiczenia.

Jakie aktywności i ćwiczenia można wykonać z piłkami do ćwiczeń:

  • Siedzenie na piłce: stopy oparte na podłodze, zachowując prosty kręgosłup i ramiona cofnięte. To proste ćwiczenie pomaga poprawić postawę i stabilność tułowia.
  • ABS: Wykonywane tzw. brzuszków z dolną częścią pleców na piłce i stopami opartymi na podłodze. Ta wersja zapewnia większy zakres ruchu i skuteczniej angażuje mięśnie brzucha.
  • Rozciąganie: Można używać piłki do podparcia i pogłębiania rozciągania różnych grup mięśniowych, takich jak plecy, biodra i klatka piersiowa.
  • Pilates i joga: Warto włączyć piłki do ćwiczeń do rutyn pilates i jogi, aby zwiększyć równowagę, elastyczność i siłę mięśni tułowia.

Używanie piłek do ćwiczeń jest ograniczone właściwie tylko wyobraźnią i można wybierać z wielu aktywności i ćwiczeń.  Zawsze należy natomiast dbać o właściwą formę i technikę, aby zminimalizować ryzyko urazu i w przypadku schorzeń lub dolegliwości konsultować się z profesjonalistą ds. fitness, fizjoterapeutą czy lekarzem, jeśli są wątpliwości co do jakiegokolwiek ćwiczenia.

Piłki fitness i piłki do ćwiczeń w aspekcie treningu siłowego

  1. Przysiady przy ścianie: Umieszczamy piłkę między dolną częścią pleców a ścianą, stopy na szerokości barków. Podczas przysiadania, pozwalamy piłce toczyć się w górę pleców, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie to kierowane jest na mięśnie czworogłowe uda, dwugłowe uda i pośladki.
  2. Pompki: Kładziemy dłonie na piłce z prostymi ramionami i stopami na ziemi, tworząc pozycję deski. Wykonujemy pompki, utrzymując równowagę i stabilność. Ta wersja ćwiczenia angażuje mięśnie klatki piersiowej, ramion i tricepsów, jednocześnie angażując mięśnie tułowia.
  3. Deska: Układamy przedramiona na piłce, a stopy na ziemi, utrzymując prostą linię od głowy do pięt, angażując mięśnie tułowia. Utrzymujemy tę pozycję tak długo, jak to możliwe, aby poprawić siłę i stabilność tułowia.
  4. Zginanie nóg: Kładziemy się na plecach z piętami na piłce i unieś biodra nad ziemię. Zginamy pięty w kierunku pośladków, przesuwając piłkę w naszą stronę, a następnie prostujemy nogi z powrotem. Ćwiczenie to kierowane jest na mięśnie dwugłowe uda i pośladki.

Piłki do ćwiczeń a elektrostymulacja czy trening okluzyjny

Piłki do ćwiczeń możemy także dowolnie łączyć z innymi technikami ćwiczeń lub technologiami. Przy użyciu piłek możemy ćwiczyć funkcjonalnie z elektrostymulatorami mięśni, zwiększać anaboliczny efekt jeżeli nie możemy przeciążać mięśni z pomocą treningu BFR, czy wykorzystywać drabinki lub inne elementy w domu, siłowni czy w gabinecie.

Wyświetlanie jednego wyniku

[FM_form id="1"]